پارتیشن اداری و انواع مدل و حالت نصب :

پارتیشن اداری را با توجه به نیاز در محیط کار و زندگی خود استفاده میکنیم . پارتیشن انواع و اقسام متفاوتی دارد و به شکلهای گوناگون در محل کار و زندگی به کار گماشته میشوند و از آنها استفاده میشود و بطور حتم تمام استایل و سبک کار و زندگی ها مانند هم نیستند و مدل پارتیشن اداری هم بسته به شرایط استفاده و سلیقه با یکدیگر متفاوت است و نصب و تولید پارتیشن اداری نسخه واحدی ندارد که بتوان آنرا بصورت عمومی و برای همه تجویز و پیشنهاد کرد . بر خلاف آنچه که اکثر مردم تصور میکنند نصب و تولید پارتیشن مسئله ساده ای نیست و پیچیدگیهای خاص خود را دارد و تفکر و پلن و نقشه خاصی را باید در رسیدن به نتیجه مطلوب در ذهن داشته باشیم  لذا مجموعه پارتیشن دکومد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان خود اقدام به تولید و نصب انواع پارتیشن اداری میکند و بصورت فنی و مهندسی نظر کارشناسی خود را با توجه به سابقه طولانی و تجارب فراوان در پروژه های متعددی که به ثمر رسانده در اختیار مشتریان خود قرار میدهد با مطالعه و بررسی این مطالب میتوانید بهترین انتخاب را برای تهیه و خرید پارتیشن اداری داشته باشید و در صورت بروز و داشتن هرگونه سوال و نکته مبهم میتوانید بصورت تلفنی یا حضوری از مشاوره رایگان کارشناسان خبره پارتیشن دکومد بهره مند شوید .شما خریدار محترم برای تهیه پارتیشن وقت و پول خود را هزینه میکنید پس باید حتما از خدمات در حد مطلوب و شایسته نیز برخوردار باشید . وقت و انرژی ای که پارتیشن دکومد برای مشتریان خود اختصاص میدهد بی بدیل بوده و در جهت تکریم مشتری میباشد . هدف از این خدمات ارج نهادن به حسن انتخاب شما میباشد و قدر این افتخاری که نسیب مجموعه ما شده را میدانیم پس سعی میکنیم که هم خاطره زیبایی از کارکردن در کنار شما بجا بگذاریم و هم یادگاری مثل پارتیشن اداری. با آروزی موفقیت امیر سعیدی مدیر مجموعه دکومد .

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری تمام شیشه کوتاه با ارتفاع 210 سانتیمتر

در این سبک از پارتیشن اداری کارفرما بدنبال جداکننده و پارتیشنی میباشد که بتواند در عین حال که به تفکیک فضا میپردازد از نور بیشتری بهره ببرد همانطور که در شکل زیر مشاهده میفرمایید در این مدل از پارتیشن از شیشه های دوجداره بلندتری استفاده شده است درب پارتیشن هم شیشه ای میباشد . در مدل پارتیشن اداری با شیشه بلند پیشنهاد میشود در قسمت پایین به ارتفاع 20 سانتی متر پاخور در نظر گرفته شود تا از شکستن شیشه بر اثر برخور پا ویا به هنگام نظافت جلوگیری شود درب پارتیشن هم همانطور که ملاحظه میکنید تمام شیشه بوده و توسط فریم محصور گردیده تا از شکستن شیشه جلوگیری شود .البته برای ایمنی بیشتر باید از شیشه های سکوریت شده استفاده نمود البته این بدان معنا نیست که شیشه سکوریت نمیشکند ولی در صورت شکستن بصورت پودر شده بر روی زمین میریزد که خطر را به حد اقل می رساند. این مدل از پارتیشن اداری هم میتواند با شیشه ساده دوجداره و کرکره سوئدی استفاده شود وهم با شیشه سند بلاست دوجداره و یا حتی با شیشه تک جداره . این پارتیشن بدلیل کوتاه بودن عایق صدا نمیباشد و مناسب فضایی است که سیل کردن صدا برای کاربر یا کاربران مهم نیست . یکی دیگر از معایب این مدل ار پارتیشن این است که کاربر یا پرسنل شرکت میز یا صندلی خود را نمیتواند نزدیک پارتیشن بگذارد چون احتمال شکستن شیشه پارتیشن بالا میرود هرچند اگر از شیشه سکوریت استفاده شود همچنان احتمال شکستن شیشه وجود دارد این مدل از پارتیشن اداری برای ر اهرو ها پیشنهاد میشود . و در صورت استفاده در مکانهای دیگر باید سبک چیدمان و توزیع نیروی انسانی محل کار طوری باشد که رفت و آمد پر خطر در محل نصب پارتیشن وجود نداشته باشد . درب شیشه ای پارتیشن نیز باید توسط یک مانع زمینی مهار شود تا با دیوار مجاور برخورد نداشته باشد .

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری سقفی با شیشه بلند و درب تمام ام دی اف :

پارتیشنی که تصویر آنرا مشاهده میفرمایید به منظور جدا کردن فضای خاصی از محیط اداری استفاده میشود که اولا عایق بودن صدا مهم میباشد و دومین مطلب اینکه نورگیر آن قسمت ازمحل نصب پارتیشن کم می باشد به منظور تامین نور طبیعی مورد نیاز قسمت بالای پارتیشن اداری از ارتفاع 210 سانتیمتر به بعد شیشه ساده دوجداره کار میشود ولی همچنان میتوان از شیشه های بلند هم در قسمت پایین پارتیشن استفاده نمود که زیبایی خاصی را به پارتیشن میبخشد و سلیقه بعضی از مشتریان را که به دنبال پارتیشنی باشیشه بلند هستند را تامین مینماید . درب پارتیشن هم به منظور استحکام بیشتر و مشخص تر بودن با ام دی اف ساخته شده و نصب میشود . در این مدل هم میتوان هم از شیشه های سند بلاست استفاده نمود و هم از شیشه ساده با کرکره که میزان نور و دید را میتوان تنظیم نمود . در روش سند پلاست امکان درج لوگو یا آرم شرکت و یا هرگونه نوشته ای وجود دارد . در برخی موارد کرکره استفده شده در این مدل از پارتیشن از حد استاندارد بزرگتر میشود که ممکن است قیمت بیشتری متوجه آن باشد . استفاده از شیشه سند بلاست به جای شیشه های معمولی برای افزایش ضریب ایمنی در این مدل از پارتیشن اکیدا توصیه میشود . در برخی موارد که قسمت بالای پارتیشن یعنی قسمت کتیبه به دیوار کاذب یا گچبری منتهی میشود بهتراست آن کتیبه از ام دی اف ساخته شود تا طبق الگوی دیوار یا سقف بتوان آنرا برش داد و بصوورت فیت با دیوار و سقف نصب نمود . اعمال المانهای دکوراتیو در پارتیشن اداری بسیار متوع می باشد و بسته به بودجه در نظر گرفته شد میتوان از عواملی مانند نورپردازی و یا شیشه های دکوراتیو و چرم در پارتیشن اداری استفاده نمود که سبب زیبایی دوچندان در منظره و ظاهر پارتیشن میشود .

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری کوتاه :

این مدل از پارتیشن اداری صرفا برای ایجاد یک فضای کاری و جهت جلوگیری از مزاحمت برای کاربر و افزایش تمرکز پرسنل شرکت استفاده میشود . ارتفاع آن معمولا از 120 سانتیمتر تا 160 سانتیمتر متغییر میباشد . در سبک از پارتیشن از درب استفاده نمیشود و قسمتی از پارتیشن که باز میباشد جهت عبور و مرور و تردد مورد استفاده قرار میگیرد .به صورت نرمال در پشت این دیواره پارتیشن میز کاربر قرار میگیرد . از آنجا که بلوک پایین پارتیشن تا ارتفاع 80 سانتیمتر ام دی اف می باشد هرگونه برخورد احتمالی با پارتیشن امن میباشد . و کاربر در حالت نشسته بدون دید و مزاحمت میتواند به کارهای روزمره  خود بپردازد . پارتیشن اداری ای که به این سبک استفاده میشود برای نصب به زمین پیچ نمیشود و تنها اتصال نگهدارنده از سمت دیوار می باشد و لی میتوان برای نصب محکمتر قسمت انتهایی آنرا به شکل ال در آورد تا ایستایی و مقاومت را بیشتر تثبیت کرد . پیشنهاد دیگر برای افزایش توان ایستایی پارتیشن استفده از کمد و فایل کوتاه میباشد که به بدنه پارتیشن چیج می شود . از قسمت 80 سانتیمتری از کف به بالا را میتوان باشیشه کارکرد توصیه ما استفاده از شیشه تکجداره با ضخامت 6 میلیمتری میباشد و بهتر است شیشه سند بلاست باشد مدل سند بلاست هم بنابه سلیقه مشتری میتواند راه راه و یا با درج لوگو و آرم دلخواه مشتری انجام شود .این شیشه در مدلهای پارتیشن بانکی و گیشه میتواند تغییر داشته و نسبت به نیاز آنرا سفارش داد . اتصال میز و پیشخوان به این پارتیشن بسیار راحت صورت میپذیرد. این مدل از پارتیشن را میتوان در فی ما بین میز های کارشناسی و کارمندی هم نصب نمود و تمامی ماژولها و کابل  شبکه و سیم کشی برق و تلفن را میتوان با ایجاد ترانکینگ و استفاده از جداره پارتیشن به عنوان داکت عبور داد .

    پارتیشن اداری

پارتیشن اداری استاندارد کوتاه با ارتفاع 210 سانتیمتر و شیشه ساده :

یکی از بهترین مدلهای پارتیشن اداری میباشد که در اکثر شرکتها , سازمانها و دفاتر کار اداری این مدل از پارتیشن را به وفور میتوان دید . دوجداره بودن , ایستایی قوی , زیبایی و امنیت از مزایای این مدل پارتیشن میباشد . همانطور که در تصویر میبینید قسمت پایینی پارتیشن از جنس ام دی اف می باشد همینطور درب پارتیشن شیشه های پارتیشن میتواند بصورت دوجداره ساده با و یا دوجداره سند بلاست و یا تک جداره ساده یا سند بلاست استفاده شود .  در مورد این مسئله که در این سبک پارتیشن که کاملا محیط را محصور و جدار میکند و از شیشه تکجداره میتوان استفاده کرد , لازم به توضیح است که با توجه به اینکه ارتفاع پارتیشن 210 سانتیمتر میباشد و تا سقف استاندارد که 270 تا 300 سانتیمتر میباشد فاصله دارد پس عایق شدن صدا اینجا مهم نبوده و صرفا برای جدا کردن محیط از پارتیشن استفاده شده است . دلیل هم میتواند دسترسی به نور باشد و یا عامل بسیار مهم دیگر گردش هوا و جریان هوا است که مورد توجه قرار گرفته . ممکن است اتاقی که پارتیشن اداری آنرا ایجاد مینماید دارای درریچه کولر و یا خنک کننده نباشد و یا حتی گرمایش آن تامیین نگردد به این منظور از این مدل پارتیشن استفاده میشود که گردش هوا از قسمت بالای پارتیشن صورت میپذیرد و میتوان باد سرد و گرم را از طریق دریچه یا اسپلیت به داخل اتاق هدایت نمود . فقط باید توجه نمود با توجه به دید داخل اطاق این مدل از پارتیشن برای کارمندان مناسب میباشد و برای اتاق مدیریت و یا مالی و منفرانس مناسب نمیباشد و بیشتر جهت کنترل وایجاد دید برای کاربر استفاده میشود . همچنین این پارتیشن با ابعاد کوچکتر برای اتاقها سرور نیز مناسب میباشد و میتوان براحتی عملکرد سرور را مشاهده و منترل کرد .

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری بلند سقفی تمام ام دی اف :

پارتیشنی که عکس آنرا در ذیل مشاهده میکنید تنها پارتیشنی است 100 % مناسب برای عایق کردن صدا استفاده دارد و معمولا برای ایجاد اتاق برای مدیریت و ااطاق جلسات و کنفرانس کاربرد دارد . تمام بدنه پارتیشن از ام دی اف 16 میل ساخته شده است و با توجه به این موضوع دارای دید نمیباشد . قبل از استفاده از این پارتیشن باید نور عمومی و نور محیط را بررسی نمود تا برای اتاقهای ایجاد شده به لحاظ روشنایی مشکلی نداشته باشیم . تقسیم بندی بلوکهای پارتیشن بصورت استاندارد انجام میشود و این کار جهت حفظ زیبایی , نصب اصولی و ایجاد هارمونی با پارتیشنهای دیگر و مجاور میباشد . ارتفاع بلوک پایین پارتیشن 80 سانتیمتر , بلوک وسط 120 سانتیمتر و مابقی تا سقف که کتیبه محسوب میشود ادامه پیدا میکند . ضخامت پارتیشن اداری همانطور که میدانید 12 سانتیمتر میباشد برای نتیجه بهتر و عایق بندی بهتر برای صوت و صدا در حدفاصل بین جداره های پارتیشن میتوان از فوم سایلنت , یونولیت و ویا پشم سنگ و یا حتی ابر استفاده کرد تا ضریب انتقال صدا به حداقل ممکن برسد . توصیه دیگر جهت زیبایی بیشتر این مدل پارتیشن استفاده از روکش چرم میباشد که اصطلاحا به آن لمسه دوزی میگویند این امر باعث بیشتر شدن عایق صدا میشود و میتوان حتی درب پارتیشن را کاملا آگوستیک نمود الته اینکار مشمول هزینه اضافی میباشد ولی باتوجه به زیبایی و کارایی آن در شرایطی که راه حل دیگری وجود ندارد بسیار کارآمد است . کتیبه امدی اف بالا هم ممکن است با سقف کاذب یا آرک تداخل داشته باشد و یا در قسمت نزدیک به سقف شاهد گچبری باشیم که باتوجه به الگو برش انجام شده و باعث تخریب ابزار و گچبری نمیشود. پارتیشن اداری تمام ام دی اف با پرکننده مواد جلوگیری از صدا برای عایق کردن 100% اتاق بابت صدا توصیه میشود .
پارتیشن اداری

پارتیشن اداری کوتاه با پرده کرکره و ارتفاع 210 سانیمتر :

پارتیشن اداری که در محیط هایی که مشکل گرمایش و سرمایش دارند مورد استفاده قرار میگیرد . شیشه ها دوجداره ساده با ضخامت 6 میلیمتر میباشند که در بین شیشه ها از پرده کرکره فلزی 16 میلیمتری با سیستم ولومی استفاده شده است . معمولا این پارتیشن مناسب اتاقهای مدیریت داخلی مانند مدیریت فروش , مدیریت بازرگانی , روابط عمومی و یا مدیریت مالی و حسابداری استفاده میشود و به کاربر اجازه میدهد تا در مواقع لزوم به محیط و سایر کارمندان و رفت و امد اشراف داشته باشد و در مواقعی که نیاز به تمرکز و زوم بر کار خود دارد دید داخل را محصور نماید تا از بیرون داخل اتاق نمایان نباشد . ناگفته نماند این در شرایطی است که ولومهای پرده کرکره داخل اتاق باشد عکس این در مواردی است که مدیر مجموعه نمیخواهد کارمندان خود در معرض دید ارباب رجوع و سایرین باشند و فقط هنگام نیاز فقط مدیریت بتواند بر کارمندان نظارت داشته باشد به این منظور ولوم پرده کرکره در قسمت بیرون دیوار پارتیشن اداری نصب میشود و خارج از دسترس کارمندان میباشد . مهار شدن پارتیشن اداری کوتاه که تا سقف ادامه پیدا نکرده فقط از دوسمت دیوار امکان پذیر است و برای این مدل از پارتیشن که دارای درب هم میباشد توصیه میگردد محلی انتخاب شود که هر دو سمت ابتدا و انتهای پارتیشن دیوار باشد اگر روی دیوار کلید یا پریز قرار داشت یا باید آنها را جابجا نمود و یا محل نصب پارتیشن با کلیدها کمی فاصله داشته باشد تا دچار مشکل نشویم .برای ایستایی بهتر این مدل از پارتیشن در صورتیکه طول پارتیشن زیاد بود از ستون های متصل به سقف استفاده خواهیم کرد که وزن زیاد پارتیشن را بتوان مهار کرد . در برخی موارد هم پارتیشن دیگری در تقاطع با این پارتیشن قرار میگیرد که ایستایی پارتیشن را تامین میکند .

    پارتیشن اداری

پارتیشن اداری بلند سقفی تمام ام دی اف با نورگیر :

پارتیشن اداری برای جلوگیری از عبور صدا و عدم جلوگیری از عبور نور . در پاره ای از موارد باری پارتیشن بن بندی اداری که به هر دو موارد نیازمندیم یعنی سکوت و نور این پارتیشن به کممک ما می آید . در خیلی از ساختمانها برای ایجاد اطاق جدید با مشکلات متعددی مواجه میشویم و با توجه به نیاز به اتاق جدید و تفکیک محیط کاری باید حساب شده عمل کرد و به اصطلاح موانع موجود را مهندسی نمود تا بعد ها به مشکل برنخوریم . پارتیشن مذکور مشکلات مارا در زمینه صدا و نور حل مینماید . قسمت تمام ام دی اف تا ارتفاع 210 سانیمتری میباشد که با چهرچوب در یک راستا قرار دارد تقسیم بندی بلوک بدنه ام دی اف هم بصورت دلخواه میباشد که میتواند با سلیقه کارفرما و یا با توجه به المانهای محیط و با توجه به دکوراسیون اداری فضا به ایجاد هارمونی پرداخت و از این نظر هیچگونه محدودیتی وجود ندارد لی توصیه میشود کلیه پارتیشنهای اداری با یک الگو و استاندارد باشند تا در هنگام نقل و انتقال پارتیشن به محل جدید پارتیشنهای اظافا شونده نیز با مدل پارتیشن قبلی همخوانی داشته باشد . شیشه ها در این پارتیشن حتما بصورت دوجداره مورد استفاده قرار میگیرند تا ما را به هدف از نصب پارتیشن که جلوگیری از صدا میباشد یاری رسانند . در قسمت بلوکهای تمام ام دی اف پارتیشن بین جداره از مواد عایق کننده صدا هم میتوان برای بهبود عملکرد صدا گیری استفاده کرد در ضمن این مدل از پارتیشن برای مکانهایی که قرار است کمد یا کتابخانه جلوی پارتیشن قرار گیرد بسیار مناسب و انتخابی عقلانی میباشد . چون قسمت ام دی اف پارتیشن برای مهار کردن کمد و فایلینگ بلند مناسب بوده و کنترل دید هم برای ما مهم نبوده که با قرار دادن کمد جلوی پارتیشن دید و شیشه کور شود . انتخاب رنگ مناسب به زیبایی این مدل از پارتیشن می افزاید پس در انتخاب رنگ ام دی اف باید نهایت حوصله و سلیقه را به خرج داد .

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری سقفی استاندارد با نورگیر:

پارتیشن اداری ممکن است در محلی نصب شود که نیاز است همراه با تفکیک فضا سایر انتظاراتی همچون عایق بودن صدا کنترل دید و روشنایی را برای ما تامیین نماید . برای این منظور از پارتیشنی استفاده میکنیم که مشخصات خاصی را داشته باشد . ابتدا به ساکن باید عایق صدا باشد که این مشکل را دوجداره بودن خود پارتیشن و شیشه ها همینطور ادامه آن تا سقف برطرف میکند . پرده کرکره نصب شده در پارتیشن اداری هم به ما کمک میکند تا کنترل دید را در اختیار داشته باشیم . اما مشکل کمبود نور را کتیبه شیشه ای بالای پارتیشن از سر راه ما برمیدارد . در سقف های استاندارد که حداقل ارتفاع از کف تا سقف 270 سانتیمتر میباشد این تقسیم بندی به این صورت انجام میگیرد که 80 ساتیمتر به بلوک پایین پارتیشن اختصاص میابد 120 سانتیمتر به قسمت شیشه که قاب 7 سانتیمتری آن هم درنظر گرفته شده است و این ارتفاع تا بالای چهارچوب درب به 210 سانتیمتر افزایش پیدا میکند حال باقیمانده ارتفاع تا سقف 60 سانتیمتر میباشد برای بررسی دقیقتر میزان ورود نور باید سطح شیشه ساده کتیبه بالای پارتیشن را محاسبه نماییم .اینکار بسیار ساده میباشد کافیست عدد 14 را که ارتفاع دوقاب بالا و پایین کتیبه شیشه میباشد را از 60 سانتیمتر باقیمانده کم کنیم . به عدد 46 سانتیمتر میرسیم که ارتفاع شیشه کتیبه پارتیشن میباشد . این میزان از ارتفاع شیشه در قسمت بالایی پارتیشن به خوبی نور منتشره محیط را که نوری طبیعی میباشد از خود عبور میدهد و دیگر جای نگرانی برای نور محیطی و روشنایی اتاق جدید حاصل از پارتیشن بندی وجود ندارد . حالا پارتیشنی در اختیار داریم که علاوه بر جداسازی فضا و ایجاد یک اتاق جدید امکاناتی مانند کنترل دید , عایق بودن صدا و عدم کاهش روشنایی را در اختیار ما قرار میدهد .

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری سقفی باشیشه بلند :

پارتیشن اداری علاوه بر کارایی که دارد باعث زیبایی و بخشیدن جلوه خاصی هم به محل کار میشود . در محل کاری که پارتیشن استفاده شده و بخصوص اگر جنس پارتیشن استفاده شده از ام دی اف یا چوب باشد گرمای طبیعت و محیط کاربر پسند و دوستانه ای را تجربه خواهیم کرد . حال این ظاهر و دکور پارتیشن است که باید سلیقه ها را تامین نماید . یکی از ایم سلایق استفاده از شیشه های بلند در پارتیشن اداری میباشد . ترکیب چوب و شیشه هارمونی خاصی به دنبال دارد و بعضی افراد نسبت شیشه بیشتر به چوب را ترجیح میدهند . این سلیقه با این پارتیشن تامین میشود . همانطور که گفته شد وظیفه اصلی پارتیشن را نباید فراموش کرد پارتیشن وظیفه دارد تا به نحو احسن محیط جدیدی را برای ما ایجاد کند اما انتظار میرود که انجام وظیفه توام با زیبایی باشد . حال این زیبایی نباید به ضرر ما باشد و مارا از هدفمان دور نماید پس باید دقت کنیم تا این دو مورد بدون تداخل و مکمل هم باشند یعنی تلفیق زیبایی و کارایی . بهتر است در مورد پارتیشنهایی که از شیشه بلند برای ساخت آنها استفاده شده شیشه حتما سکوریت باشد تا در هنگام حادثه و یا شکستن احتمالی آسیب به حداقل برسد رعایت اصول ایمنی و فنی در ساخت پارتیشن بسیار مهم میباشد از این رو این تولید کننده پارتیشن اداری میباشد که وظیفه گوشزد کردن نکات ایمنی را به خریدار به عهده دارد .این مدل از پارتیشن ها که قسمت بالای آنها از بلوک ام دی اف استفاده شده برای مکانههایی میباشد که نور طبیعی آن محل از طریق پنجره ها تامین شده باشد . در صورتیکه گرمایش و سرمایشی برای اتاق تازه تاسیس با پارتیشن وجود نداشته باشد میتوان از طریق ایجاد کانل و اتصال آن به بلوک امدی اف بالای پارتیشن سرمایش و گرمایش اتاق را تامین نمود .

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری سقفی استاندارد :

پارتیشن اداری از مقیاس ارتفاع به سه بخش تقسیم میشود . هرکدام از بخشها بصورت جداگانه از هم ساخته میشوند که هر کدام یک بلوک مجزا را تشکیل میدهند . بلوک پایین , بلوک وسط و بلوک بالا یا کتیبه . بهترین حالت برای بلوک پایینی این است که ارتفاع آن 80 سانتیمتر باشد دلیل انتخاب این عدد اینست که حداکثر ارتفاع میز های اداری از سطح زمین 78 سانتیمتر میباشد و در صورت چیدمان میز اداری در حاشیه یا کنار پارتیشن اداری ضربه های احتمالی مهار شده و به دیواره ام دی اف پارتیشن برخورد خواهد کرد و مانع از شکستن شیشه در بده پارتیشن خواهد شد . حالت بعدی نصب میز به بدنه پارتیشن اداری میباشد از انجا که پارتیشن اداری بصورت دوجداره میباشد و از استحکام بسیار خوبی برخوردار است میتوان میز کاربر را با پایه های ال شکل به بدنه پارتیشن اتصال داد در این حالت هم ارتفاع سطح میز از قسمت شیشه ای پارتیشن پایین تر میباشد و اجسام روی میز برخوردی با قسمت شیشه ای ندارند . در ضمن ساخت میز به این حالت دو مزیت دارد اول اینکه فضای کمتری اشغال میشود دوم اینکه هزینه ساخت میز کارمندی هم مقرون به صرفه تر میشود. در مورد بلوک پایین پارتیشن توضیح داده شد اکنون نوبت بلوک وسط که شیشه است فرا رسیده و دلیل ارتفاع 120 سانتیمتری این بلوک را بررسی میکنیم . قبل از پرداختن به این موضوع به سراغ درب پارتیشن میرویم درب پارتیشن در این مدل از پارتیشن از جنس ام دی اف می باشد . ار تفاع درب پارتیشن با چهارچوب آن 210 سانتیمتر میباشد که قسمت بالای چهارچوب ام دی افی قرار دارد که به صورت افقی خطی بالای بلوک وسط ایجاد میکند پس برای ایجاد نظم و هارمونی در ظاهر پارتیشن بلوک شیشیه ای هم تا این ارتفاع باید امتداد پیدا کند . بنابراین ارتفاع این بلوک 120 سانتیمتر میشود و از ترکیب شیشه ساده دوجداره 6 میلیمتری و امدی اف ساخته شده که در حدفاصل و مابین جداره شیشه ها از پرده کرکره ولومی استفاده شده است . قسمت انتهایی و بالای پارتیشن که بلوک نهایی ما میباشدفاصله بین سقف تا بالای بلوک شیشه ای را میپوشاند و ترکیب بلوکهای پارتیشن به اتمام رسیده و یک پارتیشن اداری زیبا و کاربردی که اتاق و فضای جدیدی را تشکیل داده ایجاد میکند .

پارتیشن اداری