آیا پارتیشن ها یا کابین ها موجب می شوند که کارکنان نسبت به کارشان صادق تر باشند؟

آیا پارتیشن ها یا کابین ها موجب می شوند که کارکنان نسبت به کارشان صادق تر باشند؟
در اداره ها روندی وجود داشته است که پارتیشن ها را حذف نمایند و از برای اینکه کارمندان با یکدیگر ارتباط داشته باشند از یک طرح طبقه باز استفاده می کنند ولی کارمندان از یکدیگر جدانیستند.
تعدادی از شرکت ها برای اینکه در پول صرفه جویی کنند اینکار را انجام میدهند. البته برای نداشتن پارتیشن دلیل های زیادی وجود دارد ولی صداقت یک اینجا یک دلیل است برای اینکه از شر پارتیشن رها نشوید.
در واشنگتن پست jena Mcgregor گزارشی میدهد که یک مطالعه تحقیقاتی حاکی از آن است که افراد اگر در فضای بزرگ در پشت یک میز بنشینند به تقلب کردن تمایل زیادتری دارند. همچنین افزون بر آن نشان میدهد در یک فضای بزرگ امکان قدرت نمایی امکان پذیر می باشد چون می تواند به عقب تکیه نماید و پاهای خود را روی میزکار بگذارند. اگر شخصی این گونه بخواهد بنشیند سبب می شود به عنوان یک دارنده قدرت دیده شود و این گونه رفتارها باعث می شود که صداقت از دست رود. البته چنین کارهای در یک پارتیشن آسان نمی باشد زیرا کارمند با کوچک شدن فضا توانایی خود را برای گسترده شدن از دست خواهد داد که این درک ازخودش را تغییر خواهد داد. این مسئله و تشریح مثبت مخالف نظر مفسران و مشاوران می باشد که برای حداقل یک دهه از ادارات باز طرفداری می نمودند . Mcgregor به صورت کلی به این موضوع فکر نکرده است که پارتیشنها بسیار ایده آل و عالی می باشد چون در مقاله های پایانی او بر علیه کابین اداره ها موردهای به چشم می خورد که این گونه بیان می کند مردم به وسیله چنین چیزی از یکدیگر جدا می شوند.
در مورد بهره وری روی کارمندان ، فضاهای کاری ، فرهنگ شرکت و رضایت مطالعات زیادی صورت گرفته است که به صورت مداوم هیچ کدام از آنها قطعی نخواهد بود. به همین دلیل آیا شرکت باید دارای پارتیشن اداری باشد یا خیر؟
اصلی ترین موضوع اینجاست که چیزهای که برای یک شرکت مهم هستند را انجام بدهد . سپس موقعیت را تحلیل نماید تا ببنید چه چیزی برای کارکنان بهتر کار می کنند و سپس آن را انجام بدهد و ممکن است این موضوع بدون توجه به روندی که در راه اجراست باشد .
این امکان وجود دارد که ایستادن پشت یک میز در همه ی روز به عنوان بهترین مورد باشد که می تواند بحث پارتیشن را کاملا نامرتبط بسازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *