تعیین رنگ برای پارتیشن

تعیین رنگ برای پارتیشن : بعضی وقت ها برای بخش بخش کردن محیط داخلی منزل هم می توان از پارتیشن بهره برد و بعضا باید از جنس ، نوع و رنگ های گوناگون بکار ببریم که بتوان جمال زیبا و خاصی به محیط اطراف بدهیم .

اغلب بعضی وقت ها در سالن های منزل ، صاحب خانه می خواهد که از محیط منزل و سالن به عالی ترین شیوه بهره ببرد به همین جهت می شود که با بکار گیری از پارتیشن بندی ، مکانی را برای پزیرایی از مهمانان و بخشی را هم برای خوش گزرانی با اعضای خانواده برای دیدن فیلم اراعه کند .

پارتیشن
کاربرد رنگ در پارتیشن

به همین دلیل بکار گیری از پارتیشن تنها برای مکان های اداری و سازمانی نیست به ویژه درخانه ها می شود به جمال و زیبایی منازل مسکونی بسیار کمک کند .

در مورد های همچنینی باید به ترکیب رنگ ها دقت کنیم . برای اینکه برگذیدن ترکیب رنگی صحیح پارتیشن اثر فوق العاده ی در زیبایی و شیک جلوه دادن منزل را دارد . بعضی وقتا حتما به نور عبوری از رنگ پارچه ها و رنگی که در آخر بدست می آید هم دقت زیادی کنیم .

در آخر میبینیم که بکار بردن پارتیشن اثر عالی و در زیبایی دکوراسیون منزل مسکونی دارد و یکی از مقدمات طرح دکوراسیون و نمای درونی به حساب می رود . به همین دلیل توجه کنیم که بکار گیری درست و خوب از پارتیشن بهمراه با برگزیدن عاقلانه و خلاقانه ترکیب رنگی دکوراسیون خانه را به زیبا ترین و منحصلر به فرد ترین چیدمان تبدیل می کند .

برای برگزیدن رنگ حتما از مشاوران و مسعولان رنگی راهنمایی بگیریم چون که یکی از جلوه هایی که به بزرگتر به نظر رسیدن خانه شما کمک می کند به جز چیدمان ، نحوه رنگ بندی وسایل دکوراسیون شما است .

برای نمونه این نهاد که رنگ سقف کدام رنگ باشد خیلی در برگزیدن رنگ پارتیشن اثر دارد . بنابر این اگر رنگ سقف به طور اتفاقی با رنگ پارتیشن ها سفید و روشن باشد محیط درونی قسمتی بزرگتر به دید خواهد رسید . ولی اگر برای پارتیشن رنگ غلیز تر برداریم محیط کمی کوچکتر به نظر خواهد رسید . همین دلیل هیچ وقت نیروی نور را برای تغییر سایز فضا از نگاه بصری بی اهمییت ندانید .
فواید به کار گیری رنگ در پارتیشن

به دنبال این گفتگو به پیشنهاداتی می پردازیم که به جنس ، نوع و بافت پارتیشن مرتبط است . همان گونه که دانسته اید جنس و بافتی که برای پارتیشن بکاربرده می شود در تولید شدن رنگ اخری و رنگ رد شونده و در پایان به روشن سازیی فضا اثر خیلی عالی دارد . همچنین وقتی که پارامتر های اول پارتیشن را برمیگزینید باید دقت کنید به هارمونی رنگ و نور و جنس و ضخیمی شیشه ها تا در آخر یتوان مکانی آسوده و آرام تر و کم استرس را برای پرسنل فراهم سازیم .

همچنین به این نظریه دقت داشته باشیم رنگ پارچه بستگی به نوع جنسی که برای آن برگزیده ایم است . بر اثر نور های الکی کناره ها عوض می شوند و مقدار این تغییرات در رنگ های گوناگون تفاوت دارد ، رنگ هایی ماننده یاسی ، آجری و بنفش تحت تاثیر برخورد نور های گوناگون مصنوعی تغییر رنگ خیلی زیادی را از خودشان بروز می دهند برای اینکه پیش از استفاده از این رنگ های مختلف ، باید با نور های آن فضا امتحان شود تا اثر عالی بر جو محیط داشته باشد و به فضا انرژی بدهد و متضاد کار نکند .

در برگزیدن رنگ سقف و کف هم حتما دقت کنیم . برای اینکه ترکیب این رنگ ها خیلی در طراحی دکوراسیون مفید هستند . این دو رنگ حتما به صورتی انتخاب شوند که دقت مشتری را به سمت خود متمرکز نکنند . برای مثال رنگ سقف همراه با اینکه نباید زیاد قابل نوجه باشد به همین دلیل خوب است رنگ سفید را به این خاطر انتخاب کنیم برای اینکه رنگ سفید میان 10 تا 15 درصد رنگ فضا را باز تاب میدهد و برای برگزیدن رنگ کف هم خوب است رنگی خنثی انتخاب شود تا دقت و توجه افراد را به سوی خود جلب نکند . یکی از رنگ های خنثی که می شود در این باره از آن بکار برد رنگ خاکستری است .

در آخرین باری که رنگ انتخاب می شود ، در برگزیدن رنگ بندی برای پارتیشن یکی از پر دقت ترین پیشنهادات را می گوییم که بسیار کاربرد دارد .همچنین که می دانیم اندازه نور فضا در فصل های مختلف گوناگون است . برای مثال در زمستان ، پاییز ، بهار و تابستان اندازه ی عبور نور از ها و اندازه ی تابش نور خورشید و زاویه های نور باهم متفاوت هستند . از هر چیزی مهم تر این که باید دقت کنید که اتاق از نور های مصنوعی ماننده لامپ و مهتابی و … بهره میبرید یا نورگیر های طبیعی نظیر پنجره و شیشه دارد .
تعیین رنگ برای پارتیشن

حتما با در نظر قرار دادن همه ی این مورد رنگ پارتیشن را برمیگزینیم برای اینکه این مورد های گفته شده اثر زیادی بر روی رنگ آخری خروجی و دیده شونده از پارتیشن دارند . یک پارتیشن واحد با رنگ واحد اگر روبه روی نور خورشید گزاشته شود رنگی که از خود بیرون میدهد دقیقا با رنگی که همان پارتیشن در رو به روی یک چشمه نور مصنوعی نظیر لامپ و … پدیدار میشود. کلن مختلف است پس پیش از انتخاب نهایی رنگ و نور ، این جریان را از زاویه های متعدد و در اثر منابع نوری گوناگونی برسی نمیایید و در آخر رنگ مورد دلخواه را برای پارتیشن انتخاب کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *